Forum Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona Strona Główna Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona
analizy, blogaski, aŁtoreczki...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawa Blogasków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona Strona Główna -> O blogaskach - ogólnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawca Organów
Histeria Zmutowanych MdłościDołączył: 12 Lis 2009
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Nie 3:08, 11 Kwi 2010    Temat postu: Prawa Blogasków

Stary tekst. Kiedyś w okresie wielkiej nudy, zawarłam opkowe kanonizmy w serii "Praw".

Inżoj.


1. Prawa Wyglądu, Anatomii i Intelektu


I. PRAWO OGÓLNEJ SEKSOWNOŚCI (POS):

Niezależnie od miejsca, czasu i sytuacji, Główna Bohaterka, a także większość bohaterów pobocznych (z wyjątkiem Tych Złych) emanuje czystą, wydestylowaną seksownością. POS jest jednym z najważniejszych Praw Blogasków i na nim opiera się główna fabuła..

Wniosek:
Główna Bohaterka może gołymi rękoma chwycić rozżarzony do czerwoności węgielek. Nie wynika to jednak z nadzwyczajnych właściwości jej skóry – po prostu Blizny Po Oparzeniach Nie Są Sexy.

II. PRAWO STALOWEGO KRĘGOSŁUPA:

Kręgosłup Głównej Bohaterki, bez względu na typ opka, wykonany jest ze stali. Początkowo rozwiązanie to miało umożliwiać utrzymanie piersi Głównej Bohaterki bez konieczności zmiany ośrodka ciężkości.
Stalowy kręgosłup można złamać jedynie w wyniku wypadku, heroicznej próby ratowania świata/Wielkiej Miłości/rodziny/inne, lub w czasie gwałtu. Po kilku dniach (i zapewne małym lutowaniu, choć źródła milczą na ten temat) nie ma nawet śladu po obrażeniach.

Ciekawostka:
Specjaliści twierdzą, że to właśnie prawo powoduje, iż Stalowy Alchemik może się poruszać ze stałym odciążeniem na prawy bark, nie nabawiając się przy tym naprawdę koszmarnej skoliozy. Badania w toku.

III. PRAWO WYŻSZOŚCI TOPÓW I MINISPÓDNICZEK:

Niezależnie od kraju, czasu i kanonu, w większości szkół – także w Hogwarcie – oraz w większości instytucji rządowych, odsłaniający pępek top i minispódniczkę uważa się za modelowy przykład uniformu.
Naukowcy badający tą sprawę początkowo uznali to za kolejny efekt Prawa Ogólnej Seksowności, lecz nieoficjalna wersja głosi, że w grę wchodzą raczej łapówki wręczane przedstawicielom władzy przez osobę, bądź osoby, którym najwyraźniej bardzo zależy na takim stanie rzeczy. O całej sytuacji poinformowane jest CBA.

IV. PRAWO SAMOTNEJ ŁZY:

Kanały łzowe większości bohaterów opek w wyniku ewolucji wstecznej zostały upośledzone do tego stopnia, że w sytuacji skrajnej rozpaczy wydzielają tylko jedną łzę, za to będącą ciałem stałym (zwykle diamentem lub kryształem). Zjawisko to wydaje się całkowicie bez sensu, jednak ostatnio zaistniały podejrzenia, że chodzi o zapobieganie rozmazywaniu się makijażu (Rozmazany Makijaż Nie Jest Sexy – patrz: POS).

V. PRAWO RODU MALFOY’ÓW:

Draco Malfoy, podobnie jak wszyscy jego krewni w pierwszej linni, posiada stalowe gałki oczne oraz platynowe włosy. Do dzisiaj nie wiadomo, czy to wynik jakiegoś dość ohydnego wypadku, czy kolejna przerażająca mutacja.

VI. PIERWSZE PRAWO BOYSBANDU:

Wygląd członka zespołu młodzieżowego, będącego Wielką Miłością Głównej Bohaterki jest wprost proporcjonalny do jego IQ i odwrotnie proporcjonalny do popularności tegoż zespołu.

Wniosek:
Główna Bohaterka gotowa jest zakochać się w jednookim trollu po nieudanej operacji zmiany płci, o ile piszą o nim w „Bravo”.

VII. DRUGIE PRAWO BOYSBANDU:

Ilość makijażu nałożonego na twarz dowolnego członka zespołu jest wprost proporcjonalna do jego popularności wśród aŁtorek opek i odwrotnie proporcjonalna do jego naturalnej urody.

Wniosek:
Świat schodzi na psy. Naprawdę.

VIII. TRZECIE PRAWO BOYSBANDU:

Iloraz eksteligencji zespoły równy jest IQ najgłupszego z jego członków podzielonemu przez ilość osób w tymże zespole.

IX. PRAWO ARMII:

Iloraz eksteligencji większości formacji wojskowych, jak też logika ich poczynań, jest równy ilorazowy inteligencji naczelnego dowódcy, podzielonemu przez ilość jego podkomendnych.

X. PRAWO INTELEKTU I HORMONÓW:

W chwili, gdy jeden z bohaterów zakocha się w głównej bohaterce, jego IQ spada o połowę.

Paradoks Prawa Intelektu i Hormonów:
Jeżeli w przyrodzie nic nie ginie, to gdzie podziewa się pozostała połowa? Trwają badania dotyczące tego zjawiska, jednak nie są prowadzone zbyt skrupulatnie, gdyż naukowcy boją się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

XI. PRAWO SAMOBÓJSTWA:

Ciało Głównej Bohaterki zawiera około stu litrów krwi, a czasami nawet więcej, sprężonej pod olbrzymim ciśnieniem. Jedynym sposobem na jej uwolnienie jest cięcie żyletką wzdłuż żyły na nadgarstku. W takiej sytuacji krew leje się godzinami, do chwili, aż któremuś z bohaterów przyjdzie do głowy zadzwonić po pogotowie, bądź do momentu, gdy bohaterka skończy swoje smętne dywagacje na temat życia i łaskawie umrze.
Oczywiście, na wygojonych nadgarstkach nigdy nie widnieją żadne blizny (Blizny po Żyletce Nie Są Sexy – patrz: POS).

XII. PRAWO PRZECIWNICZKI GŁÓWNEJ BOHATERKI:

Jeżeli Główna Bohaterka jest emo, gothem bądź uważa, że ma mroczną naturę, to antagonistyczną do niej postacią będzie skąpo ubrana blondynka z pociągiem do różowego.
Jeżeli Główna Bohaterka nie jest mroczna, nie będzie widać żadnych zasadniczych różnic pomiędzy nią a jej Główną Przeciwniczką.

XIII. PRAWO OGÓLNEJ WYŻSZOŚCI METALI I KAMIENI SZLACHETNYCH:

W dowolnym opku musi być chociaż jeden bohater, który nie posiada ciała całkowicie zbudowanego na podstawie węgla. POS wymaga, aby Główna Bohaterka, oraz jej Wielka Miłość miała oczy z kamieni szlachetnych, lub półszlachetnych, ewentualnie z metalu.
Nauka do tej pory nie wie, czy gałki oczne z onyksu, bądź włosy z platyny mogą negatywnie wpływać na układ nerwowy posiadacza.

XIV. PRAWO UBRANIA I OGÓLNEJ SEKSOWNOŚCI:

W fanfikach, zwłaszcza tych pisanych na podstawie anime, ilość ubrań noszonych przez bohaterów płci męskiej jest odwrotnie proporcjonalna do ich urody.

XV. PRAWO UBRANIA I YAOI:

W opkach yaoi ubrania nie mają racji bytu przez okres dłuższy niż połowa akapitu pierwszej części opcia.


2. Prawa Alkoholu

I. PRAWO WSZECHBYTU ETANOLU:

Czysty alkohol etylowy, ulokowany wygodnie w małych, podręcznych buteleczkach, można znaleźć wszędzie, bez względu na czas i miejsce akcji. Nie jest możliwe, aby Główna Bohaterka znajdowała się w punkcie przestrzennym, w którego bezpośrednim sąsiedztwie nie ma napoju wysokoprocentowego.

II. UZUPEŁNIENIA PRAWA WSZECHBYTU ETANOLU:

Jeżeli jednak w promieniu dwóch metrów od Głównej Bohaterki nie ma alkoholu, z pewnością zostanie on za chwilę przyniesiony, znaleziony, kupiony, spadnie z nieba, lub w ostateczności Główna Bohaterka wydestyluje go z powietrza (naprawdę myśleliście, że to niemożliwe? Naiwni…), aby zaimponować swojej Wielkiej Miłości.

III. OGÓLNE PRAWO WSZECHBYTU ETANOLU:

Alkohol jest wszędzie, gdzie pojawia się Główna Bohaterka. Nawet na pustyni można z łatwością znaleźć butelkę czegoś podejrzanego do picia.

IV. PRAWO SYTUACJI I STOPNIA UPOJENIA ALKOHOLOWEGO:

Główna Bohaterka może pić czysty etanol w ilościach znacznie przekraczających pojemność ludzkiego żołądka, przy czym zawsze pozostaje trzeźwa. Upić może się jedynie w sytuacji, gdy:
- ktoś ma ją zgwałcić, gdy będzie nieprzytomna/pijana (w tym wypadku zawsze zachodzi ona w ciążę)
- ma ona wyznać komuś miłość/przespać się/całować się z kimś, a po wytrzeźwieniu stwierdzić, że nic nie pamięta
- ma wyzywać/spoliczkować swoją Wielką Miłość, a potem twierdzić, że wcale nie chciała.

V. PRAWO NIEPALNOŚCI ALKOHOLU:

Jeżeli w barze/domu/na dyskotece, gdzie przebywa akurat Główna Bohaterka wybuchnie pożar, alkohol jest przedostatnią rzeczą, która może zacząć się palić/wybuchnąć. Ostatnią jest, oczywiście, skóra Głównej Bohaterki, a to z powodu Prawa Ogólnej Seksowności (blizny po oparzeniach nie są sexy).

VI. (BRAK) PRAWA KACA:

Niezależnie od ilości spożytego alkoholu, następnego dnia Główna Bohaterka nie ma prawa mieć kaca.

VII. PRAWO YAOI I STOPNIA UPOJENIA ALKOHOLOWEGO:

Seme, podobnie jak Główna Bohaterka w każdym innym typie „opka” może pić spirytus litrami bez konieczności holowania do domu nogami do przodu. Uke upija się naparstkiem szampana Piccolo, przy czym każdy miligram alkoholu zwiększa stopień „puszczalskości” uke dwa razy. Zazwyczaj oznacza to, że każda ilość etanolu wpuszczona pomiędzy seme a uke prowadzi prostą drogą do stosunku (patrz: Prawo Związku Alkoholu i Seksu).

VIII. PRAWO SŁUŻBOWEGO BIURKA:

Każde służbowe biurko, a także znaczna część prywatnych, niezależnie od wieku, płci i stanowiska właściciela posiada szufladę z butelką płynu, którego kolor określa się zwykle jako „złoty”, „bursztynowy” bądź „kryształowy”. Butelka ta wypełniona jest zawsze w jednej trzeciej, połowie lub trzech czwartych swojej objętości.
W przeciwieństwie do wszystkich innych alkoholi, już łyk płynu z szuflady biurka powoduje stan skrajnego upojenia alkoholowego. Do tej pory to najsilniejszy znany nauce alkohol.

IX. PRAWO KANONU I STOPNIA UPOJENIA ALKOHOLOWEGO:

W fanfikach niemalże każda postać zapożyczona z kanonu ma w zwyczaju upijać się w towarzystwie kolegów. Ponad dwóch pijących razem bohaterów zawsze zorganizuje grę w butelkę, zwykle zakończoną małą orgią.

X. PRAWO POJEDYNKÓW I WYŻSZOŚCI PŁCI PIĘKNEJ:

W pojedynku na picie napoi wysokoprocentowych zawsze, ale to zawsze wygrywa niepozorna przedstawicielka płci pięknej (zwykle Główna Bohaterka). Dzieje się tak ze względu na Prawo Sytuacji i Stopnia Upojenia Alkoholowego, które nie pozwala jakiejkolwiek kobiecie upić się w czasie takiego pojedynku.

XI. PRAWO ALKOHOLU I NIEZNAJOMYCH:

Jeśli nieznajomy proponuje Głównej Bohaterce alkohol, to znaczy, że chce ją zgwałcić, gdy będzie pijana.

XII. PRAWO ALKOHOLU I PRZYJACIÓŁ:

Jeśli przyjaciel (płci męskiej) proponuje głównej bohaterce alkohol, to znaczy, że chce ją zgwałcić, gdy będzie pijana.

XIII. PRAWO ALKOHOLU I YAOI:

Jeśli przyjaciel/wróg/znajomy/przełożony proponuje młodemu, niedoświadczonemu chłopakowi alkohol, to znaczy, że chce go wykorzystać.

XIV. PRAWO ZWIĄZKU ALKOHOLU I SEKSU:

Alkohol zawsze łączy się, bezpośrednio lub pośrednio z seksem. Prawo Wszechbytu Etanolu tłumaczy, czemu w opkach jest tak dużo seksu.

3. Prawa seksu

I. PRAWO BRAKU SEKSU:

W opkach seks jako taki nie istnieje. W „lżejszych” wariantach bohaterowie robią „To”, natomiast w wersji hardcore’owej dostajemy scenę żywcem wyjętą z „Podręcznika hydrauliki dla średniozaawansowanych” („Aby ciecz przepłynęła z ciała A do ciała B, należy wypustkę C włożyć do otworu D, po uprzednim zamontowaniu uszczelki E, a następnie całością mocno i rytmicznie potrząsnąć”). Trzecia i ostatnia możliwość zamyka się w zadaniu „I wiecie, co było dalej [emotikonka]”.

II. PRAWO SEKSU I WIEKU AUTORKI:

Wiek autorki jest odwrotnie proporcjonalny do ilości wersów, które zajmuje opis stosunku. Najbardziej przerażające i szczegółowe twory są zazwyczaj dziełem trzynastolatki.

III. PRAWO SEKSU I WIEKU BOHATERÓW:

Wiek bohaterów nie ma najmniejszego wpływu na ich urozmaicone życie intymne. W liberalnym świecie opek każdy jedenastolatek ma prawo do urządzania małych, towarzyskich orgii.

IV. PRAWO OSOBNEJ SYPIALNI:

Każdy bogaty Ślizgom posiada własną sypialnie i łazienkę, do której może o dowolnej porze dnia i nocy zapraszać koleżanki (także z innych domów).
Severus Snape posiada własny apartament w lochach, do którego może zaprosić całą ludność Estonii na małą tea-party, a i tak zostanie sporo miejsca. Zresztą i tak prędzej czy później (zwykle prędzej) wszyscy wylądują w pozycji horyzontalnej…

V. PRAWO „LOVE & PEACE”:

W dowolnym fanfiku większość fabuły zwykle sprowadza się do faktu, że wszyscy się kochają. Niekoniecznie miłością platoniczną.

VI. PRAWO PRZYJAŹNI I YAOI:

Nie istnieje coś takiego jak męska przyjaźń. Panowie mogą nienawidzić albo kochać, względnie to i to, a najlepiej, aby dość często i w przeróżnych ciekawych konfiguracjach.

VII. PRAWO GUMY:

Ludzkie ciało jest tak skonstruowane, że w czasie stosunku traci całą swoją twardość, umożliwiając wykonanie karkołomnych akrobacji w rytm skrzypienia łóżka.

VIII. PRAWO NAZEWNICTWA:

W opkach dozwolone są wszystkie wyrazy na określenie seksu, organów płciowych i zjawisk towarzyszących, jednak ponad osiemdziesiąt procent tego rodzaju określeń to zwykle wulgaryzmy lub naprawdę surrealistyczne wymysły autorki.
Do chwili wydania „Podręcznego słownika neologizmów blokowych” Czytelnicy mogą żyć w błogiej nieświadomości co do znaczenia wyrażenia „zdjąć komuś SIM-locka”.

IX. PRAWO ANTYKONCEPCJI:

W opkach nie istnieje coś takiego jak antykoncepcja. W końcu dziecko to całkiem dobry pomysł, gdy już zabraknie innych koncepcji.

X. PRAWO DIAMONY:

Z wszelkimi problemami natury płciowej idzie się nie do seksuologa lub ginekologa, lecz, z przyczyn niewiadomych – do dermatologa.
Badania wykazały, iż od czasu objawienia się cudownej „psycholożki” Diamony ilość niechcianych ciąż w opkach wzrosła o 24%.

XI. PRAWO LORDA VOLDEMORTA:

Sami-Wiecie-Kto w swoim czasie zapłodnił jakieś małe, południowoazjatyckie państewko. Skutkuje to istną plagą dziewczynek w wieku 15-17 lat, które podobno stanowią jego gwardię przyboczną.
Psychoterapeuci twierdzą, że to niemożność zapłacenia tak olbrzymiej ilości alimentów mogła popchnąć Voldemorta do desperackiej próby przejęcia władzy nad światem. Genetycy do tej pory spierają się, czy rozszczepienie duszy może mieć wpływ na zanik plemników z chromosomem płciowym Y. Badania w toku.

XII. PRAWO GWAŁCICIELA:

Każdy facet po trzydziestce jest gwałcicielem. Prawo to nie dotyczy opek yaoi, gdzie jest gwałcicielem jedynie na początku.

XIII. PRAWO ZWIĄZKU SEKSU I KOMENTARZY:

Ilość komentarzy pod postem jest wprost proporcjonalna do rozwlekłości scen seksu w tymże poście.

XIV. PRAWO POMYSŁU:

Gdy tylko autorce skończą się pomysły na opko, robi bohaterom seks.
To prawo, podobnie jak Prawo Związku Alkoholu i Seksu, wyjaśnia, czemu w opkach jest aż tyle seksu.

XV. PRAWO DOMNIEMANEJ DŁUGOŚCI STOSUNKU:

Bohaterowie opek mogą uprawiać seks ponad dwanaście godzin bez przerwy. I jeszcze potem stanąć w pozycji wyprostowanej.

XVI. PRAWO EDWARDA:

Edward Elric to naprawdę milutki maluszek, który staje się jeszcze bardziej milutki dla każdego „przypadkowo” przechodzącego akrotomofila. Nie wierzycie? Naprawdę? A idźcie w…

XVII. PRAWO DRACONA:

Draco Malfoy ma w swoją naturę wbudowany fetysz, polegający na chorobliwym pociągu do szlam. Z jakiś powodów najbardziej upodobał sobie Hermionę Granger.

XVIII. PRAWO LEKARSTWA:

Seks to dobre lekarstwo na wszystko, od nieuleczalnych chorób zakaźnych po uszkodzenia mechaniczne. Działa to prawdopodobnie na tej samej zasadzie co „ręce, które leczą”, ale… niezupełnie.

XIX. SZCZEGÓLNE PRAWO SEKSU:

Czym bardziej pusta i niewychowana Główna Bohaterka, tym częściej jej Wielka Miłość będzie powtarzać, że jest dla niego kimś wyjątkowym i ma w sobie to „coś”, czego nie mają inne.
Naukowcy badający tą sprawę doszli do wniosku, że chodzi tu o jakąś rzadką chorobę weneryczną.

XX. OGÓLNE PRAWO SEKSU:

Czym więcej w opku scen uznawanych za obscenicznie biologiczne, tym „psiapsiółek” autorki z KWA (Kółka Wzajemnej Adoracji) je czyta i komentuje.

Wniosek:
Początkowo naukowcy uznali to prawo za potwierdzenie teorii kreacjonizmu, jednak ostatnie badania wykazały, że nie da się upić do tego stopnia, aby stworzyć coś takiego. Obecnie uważa je się za dowód na istnienie ewolucji wstecznej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kura z biura
Szef DowodzeniaDołączył: 11 Lis 2009
Posty: 17235
Przeczytał: 57 tematów

Pomógł: 91 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:29, 11 Kwi 2010    Temat postu:

Kwiiiiiik! Boskie!

Uwaga: X Prawo Pojedynków i wyższości płci pięknej występuje nie tylko w opkach, ale również w mojej ulubionej (no, jednej z) scenie z "Poszukiwaczy zaginionej Arki" - pijacki pojedynek między Marion Ravenwood a jakimś wielkim drabem. Oczywiście ona wygrywa.

Aluzja do Diamony może być niezrozumiała, ja co prawda pamiętam, o co chodziło, ale podejrzewam, że większość ludzi tu na forum nie wie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erka
Tillchen w opałachDołączył: 23 Lut 2010
Posty: 1869
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:31, 11 Kwi 2010    Temat postu:

Piękne. Piękne i tyle. Chociaż, jak znam życie, praw się jeszcze namnoży i namnoży... Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona Strona Główna -> O blogaskach - ogólnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin